Братство манастира Рмња

Данашње монаштво у манастир се први пут вратило 1995. године, међутим, у току хрватске војне акције „Олуја“, братство је било присиљено да заједно са народом напусти ратом захваћено подручје. Монаси одлазе по благослову Епископа у Енглеску, Њемачку и Америку, да би се на позив Епископа по други пут вратили у манастир Рмањ 1998. године.
Данас братство манастира Рмња чини један монах, архимандрит Серафим (Кужић).
Црква је обновљена и освећена 2001. године. Конак је започет 1993. године, али су због рата радови прекинути, да би 2003. године били настављени.
Манастир Рмањ велика је нада и утјеха за православне Србе у овом дијелу Федерације Босне и Херцеговине. Радом и опстанком на овим просторима показало се да је манастир Рмањ до данас дао велики успјех по питању Православне вјере и посећивања светих храмова. Данас се у Босанској Крајини српски народ опредијелио за своју вијековну вјеру: омладина се крштава, вјенчања су у цркви, посјета храмовима је редовнија.

Thursday the 23rd. Affiliate Marketing.