Васкрс у манастиру Рмњу

“Христос васкрсе из мртвих, смрћу смрт разруши, а онима који су у гробовима живот дарова.“

ХРИСТОС ВАСКРСЕ – ЗАИСТА ВАСКРСЕ!!!

Васкрсење Господа Исуса Христа, Васкрс, Празник је над празницима и Славље над слављима, највећи празник у православном хришћанству. На Васкрс се подсјећамо, али на чудесан начин поново смо и свједоци највећег догађаја у историји – васкрсења Исуса Христа, Сина Божијег. Син Божији је рођен, живио и пострадао у људском тијелу да би својим васкрсењем из мртвих свим људима који у Њега вјерују отворио пут у вјечни, божански живот испуњен љубављу.

Васкрсење Христово свечано је прослављено и у Светониколајевској обитељи манастиру Рмњу.
Настојатељ манастира, архимандрит Серафим, уз саслужење игумана Сергија, сабрата манастира, служио је Васкршње јутрење и Свету Литургију.
На Светој Литургији прочитана је васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја и свих архијереја Српске православне Цркве.
На васкршњој Литургији у манастиру Рмњу било је присутно доста народа који су на самој Литургији приступили Светој Тајни Причешћа.
Након Свете Литургије за све присутне госте и вјернике припремљено је мало послужење у манастирској трпезарији.

Инфо манастир Рмањ

Tuesday the 23rd. Affiliate Marketing.