ИЗЛОЖБА РЕСТАУРИРАНИХ ЛИЈЕВАНСКИХ ИКОНА

У музеју Републике Српске у Бањалуци, 19.априла 2012.године, отворена је изложба рестаурираних лијевањских икона које су поклоници донијели током прошлог и крајем деветнаестог вијека из хаџилука у Јерусалиму и поклонили Цркви.

У музеју су изложење четири велике иконе на којима је успјешно завршен процес рестаурације, који је трајао више од годину дана. Због свог значаја, ова изложба је уврштена у програм обиљежавања града Бања Луке, те ће велики број грађана и гостију из страних држава имати прилику видјети ову изложбу.

Као домаћин, госте је поздравила госпођа Нада Пувачић, директорица музеја, а у име Српске Православне Цркве госте је поздравио високопреподобни архимандрит Серафим Кужић, настојатељ манастира Рмња и специјални изасланик владике бихаћко-петровачког г.г. Хризостома.

Изложби је присуствовао и протојереј Жељко Ђурица, први парох Лијевањски.

О овој изложби, говорила је др Љиљана Шево, а изложбу је службено отворио градоначелник Бањалуке, господин Драгољуб Давидовић.

Након разгледања, услиједио је коктел и културно-умјетнички програм за госте.

Фотографије са изложбе погледати ОВДЈЕ!

Инфо служба манастира Рмња

Monday the 21st. Affiliate Marketing.