У Врању прослављена Крсна слава Епископа Пахомија

У навечерје празника Светог Игњатија Богоносца, 1. јануара 2018. године и Крсне славе Његовог Преосвештенства Епископа врањског Г. Пахомија, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Г. Сергије, служио је празнично бденије у Саборном храму Свете Тројице у Врању, уз саслужење Архимандрита Василија (Костића) и Архимандрита Серафима (Кужића), игумана манастира Рмња у Епархији бихаћко-петровачкој.

На дан празника и Крсне славе, 02. јануара 2018. године, Литургијским сабрањем у Саборном храму Свете Тројице у Врању началствовао је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније, уз саслужење Преосвећених Архијереја: бачког Г. Иринеја, шумадијског Г. Јована, брегалничког Г. Марка, бихаћко-петровачког Г. Сергија, умировљеног милешевског Г. Филарета и домаћина сабрања врањског Г. Пахомија.

Након прочитаног Јеванђеља, празничну беседу произнео је Епископ бачки Г. Иринеј честитајући Крсну славу домаћину данашњег сабрања.

Славски колач и жито благосиљао је Епископ шумадијски Г. Јован, а присутним верницима и Епископу домаћину данашњег сабрања обратио се и Епископ нишки Г. Арсеније.

Обележавању Крсне славе Епископа Пахомија присуствовао је и господин др Марко Николић, помоћник директора Управе за сарадњу с црквама и верским заједницама при Министарству правде Владе Републике Србије.

Литургијско сабрање својим појањем увеличале су и монахиње из манастира Светог Прохора Пчињског, Светог првомученика и архиђакона Стефана у Горњем Жапском, Светог великомученика Пантелејмона у Лепчинцу, као и ученици веронауке.

По завршетку Литургије, свештенство, монаштво и верујући народ честитао је Епископу Пахомију славу у Епископском двору, а трпеза љубави за све присутне приређена је у сали Црквене општине Врање.

Трпези љубави присуствовао је и Епископ браничевски Г. Игњатије, који се након завршетка и обратио присутнима и домаћину речима благодарности на братској љубави.

НА МНОГАЈА ЉЕТА ПРЕОСВЕЋЕНИ ВЛАДИКО !!!

Friday the 19th. Affiliate Marketing.