Прослављена слава манастира Рмња

Дана 19. децембра 2017. године, када се наша Света Православна Црква присјећа спомена Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, прослављена је слава манастира Рмња у Мартин Броду и крсна слава Његовог Преосвештенства Епископа бихаћко-петровачког г. Сергија.
Епископ Сергије је предводио евхаристијско сабрање у храму који је посвећен Светом Николају Мирликијском. Епископу су саслуживали архимандрит Варнава (Дамјановић), игуман Василије (Рожић), протопрезвитер ставрофор Здравко Богојевић, протопрезвитери Саша Црљић, Синиша Сердар и ђакон Немања Рељић.
Владика је у својој бесједи по прочитаном Светом Јеванђељу нагласио значај Светог Николаја Мирликијског, кога слави Небо и Земља, онога стуба и правила вјере који је посвједочио Истинитог Сина Божијег на Првом Васељенском Сабору у Никеји 325. године.
Након Свете Литургије, у манастирској трпезарији припремљена је славска трпеза љубави на којој је Његово Преосвештенство Епископ далматински г. Никодим благословио славски колач и кољиво, те пожелио епископу Сергију и архимандриту Серафиму срећну и благословену крсну славу.

Monday the 16th. Affiliate Marketing.