Литургија у Хамбургу

У другу недјељу часног поста, 12. марта 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ франкфуртски и све Немачке г. Сергије, предводио је евхаристијско сабрање у храму Светог Архангела Михаила у Хамбургу.
Владици Сергију су саслуживали, архимандрит Серафим (Кужић), протопрезвитер ставрофор Маринко Радмило, протонамјнесници Синиша Вујасиновић и Алекса Милинковић и ђакон Александар Секулић.

Након јеванђеља, архимандрит Серафим је произнео пригодну бесједу поводом празника Светог Григорија Паламе којег прослављамо у другу недјељу поста и истако смисао подвида у овом посту који нас узводи у небеске висине. У току Литургије, владика Сергије је одликовао протонамјесника Синишу Вујасиновића чином протопрезвитера за труд и ревност досадашње свештеничке службе у Цркви и произвео господу Синишу Аничића, Јефту Малинића Марка Миловановића, у чин ипођакона.

Извор: Епархија франкфуртска и све Немачке

Monday the 23rd. Affiliate Marketing.