Евхаристијско сабрање у Минхену

У пету недељу по Педесетници, Његово Преосвештенство Епсикоп франкфуртски и све Немачке г. Сергије, предводио је ехаристијско сабрање у храму Светог Јована Владимира у Минхену.
Саслуживали су, архимандрит Серафим (Кужић), игуман манастира Рмња, протопрезвитери саврофори, Миодраг Тошић, Ђорђе Трајковић, Маринко Радмило, протопрезвитер Милорад Јовановић и протонамесник Предраг Гајић, протођакон Зоран Андрић и ђакон Младомир Милуновић.

Након јеванђеља, владика Сергије је произнео пригодну беседу на тему јеванђелску и између осталог истакао, - Данас, је на жалост много слабости и греха у људима, који је највећи проблем у људском роду. Грех је тај који нас удаљава од Истине од Бога који нас најискреније воли и увек очекује у свој загрљај кроз искрено покајање. Због наших слабости и греха, имамо много болести како телесних тако и духовних, зато је потребно да се непрестано боримо против нечастивога и његових сила, са силом истинитога Бога Исуса Христа, истакао је владика Сергије.

Након Литургије, уприличена је трпеза љубави у просторијама црквене општине.

Извор: Епархија франкфуртска и све Немачке

Saturday the 27th. Affiliate Marketing.