Празник Тројеручице у Нирнбергу

24. на 25. јула 2016. године, свеноћним бденијем прослављен је празник Богородичне иконе Тројеручице у Нирнбергу у храму Светих Кирила и Методија, где се и налази копија ове чудотворне иконе.
Бденије са Евхаристијским сабрањем предводио је Његово Преосвештенство Епископ франкфуртски и све Немачке г. Сергије. Саслуживали су, архимандрит Серафим (Кужић) игуман манастира Рмња, протопрезвитери ставрофори, Константин Спореа, Мићо Матић, Маринко Радмило, Милорад Јовановић, презвитер Бојан Симић и протођакон Златибор Којадиновић.

У току Литургије надахнуто је беседио презвитер Бојан Симић, говорећи о историји и значају ове чудотворне иконе.

На крају Литургије освештан је славски колач и жито.

Владика је такође честитао празник свима присутнима, а прота Мићо Матић, архијерејски намесник баварски честитао је Владици Сергију годишњицу хиротоније пожеливши му и даље успех у раду на пољу поверене му епархије.

Извор: Епархија франкфуртска и све Немачке

Monday the 21st. Affiliate Marketing.