Радна посета Епископа Сергија Аугзбургу

Његово Преосвештенство Епископ франкфуртски и све Немачке г. Сергије 23. јула 2016. године посетио је парохију у Аугзбургу у пратњи проте Маринка из Нирнебрга и игумана Серафима из Рмња.
Владика је обишао храм Светих Стефана и Јелене (Штиљановић) и радове који се одвијају у порти цркве (ограда испред улаза), и изразио задовољство у напредовању досадашњих радова.

Након обиласка храма, владика је са пратњом обишао и град Агузбург и римокатолички храм Светих Урлиха и мученице Афре која је пострадала 304. године за време Диоклецијана, а чијим моштима се владика са пратњом и поклонио.

На крају своје посете владика Сергије се захвалио на пријатном гостопримству домаћину оцу Мићи Матићу, пароху аугсбуршком.

Извор: Епархија франкфуртска и све Немачке

Thursday the 23rd. Affiliate Marketing.