ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ НА СЛАВИ ХРАМА РОЂЕЊА СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА У ШИПОВУ

На дан храмовне славе рођења Светог Јована Крститеља вјерни народ шиповских парохија обрадовао је својом посјетом Епископ бихаћко-петровачки Г. Атанасије који је предводио молитвено сабрање. Наши вјерници сваки пут се изнова обрадују његовом доласку јер Он увијек нађе праве ријечи које видају ране и духовно изграђују.

Епископу су саслуживали Архимандрит Серафим Кужић, настојатељ манастира Рмањ, протојереј-ставрофор Раде Савић,пензионисани парох шиповски, протојереј-ставрофор Мирослав Гаврић, парох герзовачки, протојереј-ставрофор Драган Шкалоња, парох шиповски, протојереј-ставрофор Чедомир Арамбашић,парох стројички, протојереј-ставрофор Никола Пено, парох медљански, протојереј-ставрофор Радослав Станковић, парох шиповски, јеромонах Теофил, настојатељ манастира Глоговац, јереј Милан Бужанин, Епархија захумско-херцеговачка, јереј Далибор Петковић, Митрополија загребачко-љубљанска, јереј Милош Црепуља, парох пљевско-мујџићки, јереј Митар Керлец, парох бабићки и јереј Предраг Црепуља, парох крњеушки.

Божанственој Литургији присуствовали су и Начелници: Општине Шипово Господин Милорад Ћирко и Дринића Господин Драго Ковачевић и многи директори јавних институција Шипова.

Послије резања славског колача Епископ Атанасије се обратио присутним вјерницима надахнутом бесједом истакавши да се угледамо на живот и дјело највећег рођеног од жене Светог Јована Крститеља.

Уприличена је богата славска трпеза коју је ове године са свештеницима шиповским организовао кум славе Господин Миле Јовић.

Молитвама и топлим заступништвом Светог Јована а на инцјативу нашег Владике г. Атанасија, град Шипово ће у скорије вријеме добити још један православни храм, дјелић неба на земљи. Храм подижемо као спомен нашим прецима који страдаше у другом свјетском рату за Крст часни и вјеру православну. Да се за њих поје Литургија овог свијета као и онога. Наши пеци су вођени јеванђељком етиком и етиком мајке Јевросиме положили своје животе за Христа, знајући да је боље изгубити главу него своју погубити душу.

За вријеме ручка старјешина храма протојереј-ставрофор Драган Шкалоња поздравио је Епископа, свештенство и присутни народ и позвао народ Шипова да подрже пројекат градње спомен храма на шиповачким барама а у славу Бога живога.

Thursday the 27th. Affiliate Marketing.