Света Архијерејска Литургија у манастиру Гомионица

Дана 12. августа на празник преподобне мајке Ангелине крушедолске, Његово Преосвештенство Епископ франкфуртски и све Њемачке Г. Сергије посјетио је световаведењски општежитељни манастир Гомионицу, те овом приликом служио Св. Архијерејску Литургију уз саслужење архимандрита Серафима и Василија, јеромонаха Теофила и још 4 презвитера, а по благослову надлежног Епископа бањалучког Г. Јефрема.

Литургију су својим умилним гласовима украсиле и дјевојке које поју при Успенском Храму у Бањој Луци, а за своју славу су узели преподобну мати Ангелину те им је Епископ Сергије и осветио славски колач и жито. У веома пригодној и поучној бесједи Епископ је изразио велику радост и задовољство што је данас у Гомионици, да можемо прослављати Велико Име Божије,те Његове угоднике међу којима и преподобну мајку Ангелину, те све подсјетио на важност учествовања на Св. Литургији свих Крштених, не само физички него и на све друге начине које нам је Господ оставио, а првенствено кроз Св. Причешће. Епископ Сергије нас је подсјетио и да је у овој скромној обитељи прије пуних 20 година а на овај свети дан примио и свети монашки постриг, да данас послије 20 година долази да служи као Епископ цркве Христове и да са радошћу долази у Гомионицу као пострижник и скромни поклоник. Епископ је пред свима присутнима подсјетио и себе и све присутне на монашке завјете које је овдје положио и обновио их духовно како ради свога подсјећања у идењу за Христом тако и ради монаха и монахиња присутних и свих који живе у овој светој обитељи. Након тога, Владика је заблагодарио сестринству манастира на челу са настојатељем јеромонахом Методијем на вишевјековном постојању и истрајавању у чувању светиње и обновама које се дешавају свакодневно те у знак љубави и благодарности поклонио манастиру Дикирије и Трикирије које се користе приликом архијерејског свештенослужења, те их предао настојатељу јеромонаху Методију. Послије подијељене нафоре, Епископ је са гостима и домаћинима отишао у салон на послужење, а послије тога уприличена је трпеза љубави у монашкој трпезарији за све присутне. У току трпезе, старјешина са сестринством је предао Епископу Сергију скромне поклоне у знак пажње и љубави те поноса који осјећају према њему и истакао да је велики благослов за све који овдје живе да имају Епископа Сергија као свога сабрата и онога који се сигурно моли Богу за њих, а у нади да ће од сада Владика барем на овај свети дан наћи могућности и снаге да служи у овој светињи барем једном годишње на овај свети дан. Послије обједа, поздравивши се са свима присутнима, уз звуке манастирских звона Епископ Сергије је отишао из манастира Гомионице у правцу Бања Луке све благосиљајући и добро желећи. Долгоденствуј Владико Свети!

Monday the 23rd. Affiliate Marketing.