Обиљежена Крсна слава Војске Републике Српске

Крсна слава Војске Републике Српске и Трећег пјешадијског (Република Српска) пука, Свети Великомученик Кнез Лазар Косовски и сви Свети Мученици и Новомученици Српски – Видовдан, је свечано прослављена у Манастиру Моштаница код Козарске Дубице у Епархији бањалучкој.
Благословом Његовог Преосвештенства Епископа бањалучког Господина Јефрема, Свету Архијерејску Литургију и Парастос свим пострадалим војсковођама и војницима од Косовског Боја до данас, служио је Епископ бихаћко-петровачки Атанасије, представник Српске Православне Цркве при Министарству одбране и Оружаних снага Босне и Херцеговине. Епископу Атанасију су саслуживали архимандрит Серафим (Кужић) настојатељ манастира Рмња, војни свештеници СПЦ у Министарству одбране и Оружаним снагама Босне и Херцеговине протојереј Милорад Милинковић, јереј Драган Грујић и јереј Немања Лакић.

Monday the 21st. Affiliate Marketing.