Литургија претходноосвећених дарова у манастиру Рмњу

У петак прве седмице Часнога поста, 27. фебруара 2015. године, Архимандрит Серафим, настојатељ манастира Рмња служио је Литургију претходноосвећених Дарова у Капели Светог оца Јована Златоуста у манастиру Рмњу.
На крају Литургије причестили су се присутни вјерници. У поздравној бесједи, архимандрит Серафим је подсјетио присутне на ријечи:  "Ево већ смо на крају прве седмице овог великог, корисног и значајног поста, да кроз пост, молитву, покајање и Свето причешће добијемо душевно оздрављење, избављење од гријеха и спасење наших душа.
Наша Света Црква као брижна мајка за душевно здравље своје дјеце препоручује  нам: пост, молитву, помоћ Божију и благодат Духа Светога, која се добија преко Светих тајни, а посебно у Светом Причешћу."

Thursday the 23rd. Affiliate Marketing.