Божићни празници свечано обиљежени у манастиру Рмњу

Дана 06. 01. 2015. године служено је Вечерње Богослужење, што нас је увело у обиљежавање  Божићних празника.

Вечерње Богослужење је одржано у Храму Светог Николе уз присуство вјерних мјештана Мартин Брода, Палучака и Бихаћа.
Службу је предводио архимандрит Серафим, настојатељ манастира Рмња, који је позвао присутне вјернике на међусобну слогу и помагање, братску љубав и праштање. На крају Вечерњег Богослужења, најмлађима су подијељени божићни пакетићи.
У порти манастира Рмња свечано је запаљен Бадњак, што је на лицима присутних мјештана изазвало осмијех и по коју сузу, а за присутне је припремљено кувано вино и ракија, уз призивање да се традиција наших предака на овим просторима не изгуби и не заборави.
Дана 07. 01.2015. године почео је свечарски, Божићним Јутрењем и свечаном Светом Литургијом у капели Светог Јована Залатоустог.

'' МИР БОЖИЈИ – ХРИСТОС СЕ РОДИ ''

Wednesday the 26th. Affiliate Marketing.