Архимандрит Серафим на слави младих у Нирнбергу

Дана 26. децембра 2014. године, на празник Светог свештеномученика Гаврила, Патријарха српскога, Његово Преосвештенство Епископ врањски господин Пахомије, началствовао је евхаристијским сабрањем у граду Нирнбергу, поводом обиљежавања омладинске славе, уз саслуживање Његовог Преосвештенства Епископа средњоевропског господина Сергија, високопреподобног архимандрита Серафима, игумана манастира Рмња, као и многобројног свештенства Епархије средњоевропске. Током Свете Литургије, Владика Сергије је рукопроизвео Гордана Трифковића у чин ипођакона и Миливоја Пејовића у чин чтеца.
Након прочитаног Јеванђеља, Владика Пахомије је поучио омладину о вјери и нади, као темељу несебичне љубави. По завршетку Свете Литургије, Владика Сергије је благословио славски колач и жито. Након Свете Литургије, овогодишњи кумови славе су уприличили трпезу љубави за све присутне.
Извор: Епархија средњоевропска

Monday the 23rd. Affiliate Marketing.