Никољдан свечано прослављен у манастиру Рмањ (19. XII 2014.)

Древни манастир Рмањ у кањону ријека Уне и Унца у Мартин Броду свечано је и ове године благости Господње прослaвио своју крсну славу Светог оца Николаја, Архиепископа мириликијског чудотворца.

Свету архијерејску Литургију служио је Преосвећени Епископ бихаћко-петровачки г. Атанасије уз саслужење архимандрита Варнаве (Дамјановића), настојатеља манастира Трескавца, протонамјесника Саше Црљића, пароха дрварског, јереја Николе Аркуле, пароха крњеушког и протођакона Николе Перковића.
На крају Свете Литургије Владика Атанасије je осветио славско кољиво и славски колач. Након отпуста Владика је честитао крсну славу манастира настојатељу ове свете обитељи архимандриту Серафиму и пожелио да је прослави са гостима ове свети обитељи на најбољи и најсвечанији начин. Такође, Преосвећени Владика је честитао крсну славу и свим свечарима широм Српства који данас прослављају дивног Божјег угодника.
Братија манастира Рмањ потрудила се да угости све госте богатом славском трпезом љубави. Цјелокупни овај догађај био је духовно укрепљење преосталим Србима овог простора, а за најмлађе припремљени су и никољдански пакетићи.

Инфо служба манастира Рмња

Monday the 21st. Affiliate Marketing.