Света архијерејска литургија у Поткозарју

Дана 2. новембра 2014. године, када наша Света Црква прославља Светог  великомученика Артемија, Светог праведног Артемија, Преподобног Герасима Новог и Преподобног новомученика Игњатија, Његово Преосвештенство Епископ бањалучки господин Јефрем служио је Свету архијерејску литургију у Храму Покрова Пресвете Богородице у мјесту Ивањска недалеко од Бањалуке. Преосвећеном Владици су саслуживали архимандрит Серафим (Кужић), настојатељ манастира Рмња у Мартин Броду у Епархији бихаћко – петровачкој те свештенство из Епархије бањалучке.
Након завршетка Свете литургије Преосвећени Владика Јефрем је одржао проповијед те се захвалио свима оним који су помогли у изградњи овог прелијепог храма.
Потом је услиједила заједничка трпеза љубави коју приредише кумови храма у сарадњи са црквеним одбором и вјерним народом овог питомог краја.
Све је лијепо било и миломе Богу приступачно.

Тропар (глас 4):
Мученик Твој Господе, Артемије, у страдању своме је примио непропадљиви вијенац, од Тебе Бога нашега, јер имајући помоћ Твоју мучитеље побиједи, а разори и немоћну дрскост демона: Његовим молитвама спаси душе наше.

Monday the 23rd. Affiliate Marketing.