Илиндан у манастиру Рмњу - Мартин Брод

На дан успомене Светог пророка Илије сужена је Света архијерејска литургија у манастиру Светог Николаја у Мартин Броду.

По благослову Епископа бихаћко - петровачког Г. Атанасија, Свету литургију служио је Епископ средњоевропски Г. Сергије, доскорашњи сабрат ове свете обитељи.
Епископу Сергију саслуживали су намјесник манастира Трескавац протосинђел Варнава, парох крњеушко - вођенички презвитер Никола Аркула, те настојатељ манастира Рмња високопреподобни архимандрит Серафим (Кужић). Свечаности су присуствовали и многи пријатељи и поклоници Светониколајевске обитељи у Мартин Броду.
Након прочитаног Јеванђеља, Епископ Сергије се обратио вјерницима ријечима поуке и молбе да се сви заједно молимо за њега и његов успјех на послушању које му је дато од Свете Цркве, да буде Епископ српском Православном народу у Њемачкој.  Игуман рмањски се потрудио и припремио трпезу љубави за све пријатеље и поклонике манастира на којој се бираним ријечима обратио Епископу Сергију, а свим присутним о. Варнава.

Управа манастира

Wednesday the 26th. Affiliate Marketing.