Прослављена Крсна слава у манастиру Рмњу

Древни манастир Рмањ у кањону ријека Уне и Унца у Мартин Броду свечано је и ове године благости Господње прослaвио своју Крсну славу Св. оца Николаја, архиепископа мириликијског чудотворца.
Свету Архијерејску Литургију служио је Преосвећени владика Атанасије уз саслужење игумана Василија Рожића, настојатеља манастира Клисине, протосинђела Варневе Дамјановића, намјесника манастира Трескавац, игумана Сергија Карановића, сабрата и игумана манастира Рмањ,  протонамјесника Саше Црљића, пароха дрварског, епархијског ђакона Николе Перковића и ђакона Срђана Белензаде.

У току Свете Литургије Епископ Атанасије је рукоположио у чин презвитера ђакона Срђана Белензаду из Гламоча. Новорукоположени отац Срђан је иначе ученик епископа Атанасија из Призренске богословије.
На крају Свете Литургије Преосвећени владика Атанасије осветио је славско кољиво и славски колач. Након отпуста Преосвећени владика је честитао Крсну славу манастира настојатељу ове свете обитељи архимандриту Серафиму и пожелио да је прослави са гостима ове свете обитељи на најбољи и најсвечанији начин. Такође је честитао Крсну славу и свим свечарима широм српства који данас прослављају овог дивног Божијег угодника.
Братија манастира Рмањ потрудила се и угостила све госте богатом славском трпезом љубави. Цјелокупни овај догађај био је духовно укрепљење преосталим Србима овог простора.

БЕСЈЕДА ЕПИСКОПА АТАНАСИЈА

Wednesday the 20th. Affiliate Marketing.