Јесењи сабор у манастиру Рмњу 2011.

Категорија: Јесењи сабори

Дана 2.октобра љета Господњег 2011. традиционално је одржан јесењи рмањски Сабор.

Свету Литургију је служио Његово Преосвештенство г.г. Хризостом са бројним свештенством.
Након Свете Литургије и молитвеног окупљања вјерном народу су се обратили Његово Преосвештенство г.г. Хризостом, премијер Унско-Санског кантона, господин Хамдија Липовача и представник Министарства вјера у Влади РС.
Скупу се обратио и настојатељ Светониколајевске обитељи архимандрит Серафим Кужић.

Саборовање је протекло у богоугодној атмосфери, уз пригодне честитке манастирској братији за истрајност, уложен труд и искрену љубав за очување вјере у људе, што рмањски Сабор потврђује као истинско саборовање и окупљање у Христу.

Покровитељ јесењег Сабора манастира Рмња било је Министарство Вјера и Дијаспоре Републике Србије. Управа Манастира се неизмјерно захваљује свима који су узели учешћа у овогодишњем Сабору манастира Рмња, а поготово покровитељима Сабора те благовјерном народу нашем.

ИНФО Рмањ манастир

Wednesday the 20th. Affiliate Marketing.