Сабор у манастиру Светог Николаја Архиепископа Мирликијског Чудотворца у Рмњу

Категорија: Јесењи сабори

У недјељу 06. септембра 2013. године у храму Светог Николајa Архиепископа Мирликијског Чудотворца у манастиру Рмњу у Мартин Броду служена је Света Литургија.  Начелствујућем свештенику пречасном протонамјеснику Александру Рељићу пароху граховском и Архијерејском намјеснику граховско-дрвраском, саслуживали су протонамјесник Саша Црљић, парох парохије I дрварске, јереј Никола Аркула, парох крњеушко-вођенички и јереј Здравко Богојевић, парох III парохије петровачке.

Отац Александар у својој бесједи истекао је значај дјела љубави у свакодневном животу, а поготово чињења дијела љубави и њених плодова у малим стварима и догађајима са којима се човјек често сусреће током дана у односу са другим људима.
Послије литургије уприличена је у трпезарији манастира трпеза љубави за свештенике и вјернике током које се настојатељ манастира Рмња архимандрит Серафим захвалио свештенослужитељима што су се одазвали и вјернима што су узели активног учешћа у Светој Литургији.
Инфо. Рмањ

Thursday the 23rd. Affiliate Marketing.