Предсједник Републике Српске у посјети манастиру Рмањ

Категорија: Епархијске новости

Предсједник Републике Српске, господин Милорад Додик, посјетио је Светониколајевску обитељ манастира Рмња. Манастир из XV вијека представља једну од највећих светиња у Босни и Херцеговини а и шире.

Господина предсједника су дочекали и угостили манастирска братија, архимандрит Серафим и игуман Сергије, као и драги нам епископ, Његово Преосвештенство г.г. Хризостом. Предсједник је овом приликом упознао ово Свето манастирско здање, од пресудног значаја за очување православног духовног бића српског народа кроз вијекове.
Након обиласка Рмањске светиње, у порти храма је за госте припремљено окрепљење и свечани ручак, а као домаћин се прикључио и премијер Унско-санског кантона, господин Хамдија Липовача.
У склопу посјете манастиру Рмањ, предсједник Додик је био гост општине Бихаћ, односно Унско-санског кантона и господина премијера. По завршетку свечаног ручка, господин предсједник се запутио са епископом и манастирском братијом у обилазак Мартин Брода и слапова ријеке Уне, чудом природе.

Административна служба манастира Рмањ

Thursday the 23rd. Affiliate Marketing.