Свечано прослављена слава Храма Рођења Пресвете Богородице у Стројицама

Категорија: Епархијске новости

Као и претходних година храмовна слава у Стројицама је прослављена молитвено и свечано. На светој литургији началствовао је архимандрит Серафим, игуман манастира Рмањ а саслуживали су протојереј Љубинко Аничић парох шиповски, протојереј Чедомир Арамбашић парох стројички и јереј Томислав Чубриловић парох благајски.

Многобројне побожне Јањане су за пјевницом предводили студенти богословског факултета. Након заамвоне молитве пререзан је славски колач и благословено славско жито које је ове године припремио Господин Стеван Медић са породицом.

По веома сунчаном јесењем дану обављен је трократни опход око светог храма у току кога је пред надгробном капелом извршен парастос блаженопочившем проти Мирославу Стрики, чувеном свештенику јањском. Ове године су парохијани доживјели посебну радост јер је славска трпеза коју је припремио домаћин Стеван Медић постављена у новосаграђеном парохијском центру Јањска кућа. Уз здравице, честитке  и јањску пјесму настављено је народно весеље са жељама да се што скорије доврши овај парохијски центар.

Протојереј Чедомир Арамбашић

Sunday the 23rd. Affiliate Marketing.