EПИСКОП АТАНАСИЈЕ СЛУЖИО ПРАЗНИЧНО ВЕЧЕРЊЕ У КОЛУНИЋУ

Категорија: Епархијске новости

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије служио је празнично вечерње уочи Празника Преображења Господњег у истоименом храму у Колунићу код Босанског Петровца.

Епископу су саслуживали архимандрит Серафим (Кужић),Настојатељ манастира Рмња, протојереј Драган Шкалоња, парох буковачко-дринићки и ђакон Никола Перковић, док су остали свештеници појали. Богослужењу су присуствовали верници села Колунића, Ревеника, Петровца и многи пореклом из именованих села а који су дошли на овогодишњи црквенонародни сабор. На крају вечерње Eпископ Атанасије одржаo је бесједу у којој је назначио и истакао значај Преображења, односно радости коју овај велики Христов празник пројављује. По речима Епископа Преображење појединаца у мањој заједници и друштву, њихова промена на више и боље, има огромне последице приближавања љубави Божијој и Богу, људи који гледају преображавајућег. Преображење појединаца доводи и до преображења  и осмишљавања свега што човјек користи, куд се креће и простора и амбијента у којем ради. На крају вечерње уготовљена је трпеза љубави у црквеноопштинској сали у изградњи "Петар Мирковић" у близини храма. Вечери су присуствовали и Начелник Општине Босански Петровац Златко Хујић и Предсједник Општинског већа Душан Дошен. На крају вечере Епископ Aтанасије je изразио благодарење Богу који кроз Празнике, успоменe на спасоносне догађаје из живота Христовог сaбира људе са свих страна а све у Славу Његову.

Sunday the 23rd. Affiliate Marketing.