Слава манастира Клисине

Категорија: Епархијске новости

Служењем Свете Архијерејске Литургије у Саборном манастирском храму у манастиру Клисина прослављена је слава ове Свештене Обитељи - Света великомученица Марина.

Епископима, бихаћко-петровачком Атанасију и средњоевропском Сергију саслуживали су: високопреподобни архимандрит Серафим, настојатељ манастира Рмња; високопреосвећени игуман Стефан, настојатељ манастира Велика Ремета; протојереј-ставрофор Петар Миловац, парох оштролучки, протојереј-ставрофор Раденко Тодоровић, парох рудански; протојереј-ставрофор Радослав Станковић, парох бабићки; протосинђел Варнава, намјесник манастира Трескавац; протосинђел Венијамин, из Босанског Петровца; јереји Срђан и Славиша Станојевић, из Митрополије загребачко-љубљанске; јеромонах Теофил, намјесник манастира Глоговац; јереј Невен Маринковић, парох старомајдански; ђакон Драган Радић, из Епархије бачке; ђакон Никола Перковић, из Босанског Петровца, те јерођакон Харитон, сабрат манастира Ковиљ. Присутним вјерницима пригодним бесједама обратили су се епископи, г. Сергије, по прочитаном Јеванђењу, те Г. Атанасије, након Свете Литургије.
Поводом славе манастира освештано је славско жито и славски колач у духу вијековне православне традиције.
Овогодишњу славску радост увеличале су монахиње манастира Дуљево из Митрополије црногорско-приморске, као и сестринство манастира Жупа Никшићка, из Епархије будимљанско-никшићке.
Заслужним појединцима и колективима уручена су признања за њихов исказани труд, али и показану љубав према овом светом манастиру и његовој обнови и проширењу манастирског храма.
За сво присутно свештенство и вјерни народ у порти манастира приређена је трпеза љубави.

Wednesday the 20th. Affiliate Marketing.