Свеправославни Сабор 2016. године

Категорија: Епархијске новости

Одлуку да се одржи Велики Православни Сабор 2016. године у Константинопољу донио је, према информацијама, Сабор Предсједатеља Православних Цркава који се одржава на Фанару под предсједништвом Васељенског Патријарха.

Према информацијама, из сваке Цркве учешће ће узети по двадесет јерараха, свака Црква ће имати један глас а одлуке ће се доности усаглашено и једногласно.
Између осталог, биће оформљена припремна комисија на челу са Епископом у циљу припреме свих детаља за одржавање Великог Сабора.
Васељенска патријаршија је изразила жељу да се Велики Православни Сабор, суштински први послије толико вјекова, одржи у историјском Храму Свете Ирине, старом катедралном константинопољском Храму који се налази поред Свете Софије а у којем се десио Други Васељенски Сабор.
Наведимо и то да је прије другог дијела јутарњег засиједања, за вријеме паузе, Васељенски Патријарх Вартоломеј имао дуг разговор у патријаршијској канцеларији са Московским Патријархом Кирилом.
Прево са грчог Василије У.
Извор: www.amen.gr

Рмањ Манастир

Wednesday the 20th. Affiliate Marketing.