ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА У СТРОЈИЦАМА

Категорија: Епархијске новости

На празник Рођења Пресвете Богородице – Малу Госпојину, у Стројицама у истоименом храму Епископ Атанасије служио је Свету архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали архимандрит Серафим настојатељ манастира Рмња, протојереј-ставрофор Раде Савић парох I парохије шиповске, протојереј-ставрофор Радослав Станковић парох бабићки, протојереј Љубинко Аничић парох II парохије шиповске, јереј Милош Црепуља парох пљевско-мујџићки,  јереј Тосмислав Чубриловић из Новог Села (Купрес) и ђакон Никола Перковић.

После ломљења славског колача Епископ Атанасије је пред мноштвом побожног народа Јања одржао бесједу. Послије бесједе услиједила је трократна литија око храма и парастос чувеном пароху протојереју  Мирославу Стрики.
Дјеца из Основне школе „Раде Маријанац“ обучена у народне ношње Јања наступила су у културно-умјетничком програму отпјевавши пар црквенонародних пјесама.
У Јањској кући у порти храма уготовљена је трпеза љубави за све вјернике. Кум овогодишње Славе био је Господин Милан Маријанац из Ветерника код Новог Сада, иначе поријеклом из Јања.

Sunday the 23rd. Affiliate Marketing.