Божић у Рмњу 2013.

Категорија: Божићни празници

Рече Господ Господу моме: „Сједи с Моје десне стране док Ти непријатеље не положим под ноге.“
„Рођење Твоје Христе, Боже наш, обасја свијет свјетлошћу познања, јер су њему захваљујући, поклоници звијезда од звијезде научили да се Теби, Сунцу правде, клањају и да у Теби Исток с висине познају, Господе, слава Ти!“

У раним јутарњим часовима у капели Светог Јована Златоустог у манастиру Рмњу, служено је Божићно јутрење и Литургија.
Литургију је служио високопреподобни архимандрит Серафим, настојатељ манастира.
Прослава Божића у манастиру Рмњу протекла је у нешто свечанијој атмосфери у односу на ранија времена.
Најмлађи становници Мартин Брода током Свете Литургије причестили су се, као и сви они који су се припремали за овај радосни празник.
Настојатељ манастира Рмња све окупљене на Светој Литургији поздравио је и пожелио свима срећан и благословен Божић да га проведу у кругу своје породице у миру, љубави и међусобној слози онако како нас учи наша Света Православна Црква.
„ Да љубимо једни друге љубављу којом нас је Бог заволио прије настанка свијета, љубављу којом нас љуби у Сину свом љубљеном!“

МИР БОЖИЈИ – ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Слике погледајте ОВДЈЕ

Wednesday the 20th. Affiliate Marketing.