Бадњи Дан у манастиру Рмњу 2013.

Категорија: Божићни празници

„Сва земља нека се поклони Теби, и пјева Теби, нека поје Имену Твоме, Вишњи!“ ( Пс. 65,4)
У светониколајевској обитељи манастира Рмњу у Мартинброду у раним јутарњим сатима служено је јутрење и Света Литургија коју је служио високопреподобни игуман Сергије.

У току Свете Литургије причестило се неколико вјерника.
Након Богослужења, парохијани мартинбродске парохије организовано су стигли пред капију манастира Рмња са усјеченим Бадњаком које је дочекао и благословио високопреподобни архимандрит Серафим, настојатељ манастира.

Са литијом и окићеним Бадњаком прошли су кроз село а напослијетку су се вратили у порту манастира и припремили Бадњак за освећење и налагање.
У 17 часова служено је вечерње Богослужење које је служио високопреподобни архимандрит Серафим, настојатељ манастира.
Након вечерњег Богослужења настојатељ манастира обратио се свим присутним и истакао:
“Да је на Божић дошао Бог, уселио се у нас, да би нас научио како да једни друге загрлимо, да једни другима опростимо.
Зато, волимо једни друге да бисмо једнодушно исповиједали Оца, Сина и Духа Светога!“
Након кратког обраћања свим сабраним у Храму Светог Оца Николаја, обављено је пијукање по старом српском обичају, подијељени пакетићи најмлађим становницима Мартин Брода те благословили припремљени Бадњак у порти манастира.
Најмлаће жене мартинбродске парохије заједно са братством манастира припремили су кухано вино и ракију за све сабране ове вечери.
Свим православним Хришћанима желимо срећне и Богомблагословене предстојеће божићне и новогодишње празнике са древним поздравом:

МИР БОЖИЈИ – ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Инфо манастир Рмањ

Фотографије погледати ОВДЈЕ

Sunday the 23rd. Affiliate Marketing.